جابر بن حیان:
       شاگرد ایرانی مکتب امام صادق(ع) بود که پدرعلم شیمی شد. درسال100ه.ش در شهرتوس ازتوابع خراسان متولد شد. پدر او یک داروساز و از پیروان اهل بیت (ع) بود
که به دلیل تلاش در براندازی حکومتِ بنی امیه  به قتل رسید. علاقه مندیِ جابر به حرفه ی پدرباعث شدبه عراق رفته ودرکوفه، تحقیقات خود را دنبال کند. به همین دلیل به او صفت «کوفی» داده اند که البته اشاره به زادگاه اونیست. جابر، داروساز، از کیمیاگر وفیلسوف بنامِ عصر خود بود و البته بیشتر این شهرت رامرهون شاگردی پیشوای ششمِ شیعیان می دانست.

چنانچه خود گفته: «همه این علم (شیمی یا کیمیاگری) را ازمحضر مولایم جعفربن محمد(علیه السلام) آموخته ام.»

هشام بن حکم

از بزرگترین متکلمین شیعه و از اصحاب  امام صادق علیه‌السلام بود. چنانگه حضرت درباره اش می فرماید: « هشام بن حکم مراقب ونگهبان حق ما و مؤید صدق ما و نابودکننده نظرهای باطلِ دشمنان ماست.کسی که از او پیروی کند، از ما پیروی کرده است و کسی که با او مخالفت کند با ما مخالفت ورزیده است.»

«مفضل بن عمر جعفی کوفی »

مفضل نماینده خاص امام صادق (ع) در کوفه بود و با اموال امام (ع) مشکلات شیعیان آن سامان را حل و فصل می کرد. این مرد بزرگ، رازدار حضرت صادق (ع) بود; امام (ع) چهار روز پیاپی در باره توحید با وی به گفتگو پرداخته، فرمان داد آن را بنویسد و در بین مردم منتشر کند. حضرت در پایان این گفتار طولانی، فرمود: «مفضل! هرگاه خواستی، برو و بیا که تو همنشین مایی. تو نزد ما منزلتی والا داری، جایگاه تو در قلب مومنان چون آب برای تشنه است.»

در محفل حضرت صادق (ع) حضور داشتم که مفضل بن عمر وارد شد. حضرت، در حالی که از دیدن او خوشحال به نظر می رسید، فرمود: مفضل! بیا کنارم بنشین. به خدا سوگند، تو را دوست دارم و به هرکه تو را دوست بدارد نیز مهر می ورزم. ای مفضل! اگر همه اصحابم آنچه تو می دانی، می دانستند، هیچ کس با دیگری اختلاف پیدا نمی کرد. مفضل گفت: یا بن رسول الله! گمان می کنم مرا بیش از آنچه هستم، می ستایید! امام (ع) فرمود: نه، من تو را، به اندازه ای که خداوند برایت قرار داده، ستودم. جامه کعبه را که می بوسند اونه از کرم پیله نامی شد با عزیزی نشست روزی چند لاجرم همچو او گرامی شد.

نوشته شده در ۱۳٩۳/٥/۳۱ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ توسط بسیجی| نظرات ()

 

نوشته شده در ۱۳٩۳/٥/٢٤ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ توسط بسیجی| نظرات ()

طی 30 روز جنگ همه جانبه زمینی ، هوائی و دریائی علیه مردم بی دفاع غزه ، بیش از 1880 فلسطینی بی گناه این منطقه را در سایه سکوت حامیان غربی این رژیم و نهادهای بین الملل بویژه سازمان ملل ، به خاک و خون کشید.
 وجود بیش از 400 کودک در بین اسامی شهدا ، هیچ شک و تردیدی دراثبات کودک کش بودن این رژیم دربین افکار عمومی جهان باقی نگذاشته است.

نوشته شده در ۱۳٩۳/٥/۱٦ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ توسط بسیجی| نظرات ()


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «راشاتودی»، یک فضانورد آلمانی در اقدامی نادر، از ایستگاه بین‌المللی فضایی عکسی از باریکه غزه در حالیکه زیر آتش بمباران رژیم صهیونیستی است گرفته است و با انتشار آن در فضای مجازی نام «دردناکترین تصویر غزه تا کنون» را بر آن گذاشته است.

این فضانورد که «الکساندر گرست» نام دارد و متخصص هوافضا، ژئوفیزیک و علوم آتش‌فشان است با انتشار این تصویر در صفحه «توئیتر» نوشته است که این عکس را زمانیکه ایستگاه فضایی بین‌المللی بر فراز منطقه دیگری میان فلسطینان و رژیم صهیونیستی در حال عبور بوده، گرفته است و به سرعت در میان کاربران منتشر شده است.

با مشاهده عکس منتشر شده و مناطقی که به رنگ زرد هستند میتوان حجم بالای بمبهایی که بر باریکه غزه اصابت می‌کنند را مشاهده کرد. گرست که به همراه یک دو فضانورد روسی و آمریکایی دیگر برای یک ماموریت 57 روزه به فضا رفته است در صفحه «فیسبوک» خود نیز اعلام کرده که از ایستگاه فضایی انفجارهای پی در پی در نوار غزه قابل مشاهده بوده است.

غزه 19 روز زیر بمباران بی‌امان رژیم صهیونیستی بوده است و امروز شنبه به صورت موقت آتش‌بسی 12 ساعته اعلام شده است. در طی 19 روز حمله تا کنون بیش از 830 نفر شهید  و بیش از 5800 نفر دیگر مجروح شده‌اند.

نوشته شده در ۱۳٩۳/٥/٤ساعت ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ توسط بسیجی| نظرات ()

اینجا،زمین،مرداد 1393

دیگر نه نامه ای به دست می رسد و نه خبری به گوش...

قاصدک ها،کمتر،به چشم میخورند

چشم ها،کمتر رمز و رازی را در خود نهان می دارند

خبرها،کمتر،از آن روز حکایت میکنند

و حکایت ها،کمتر،از آن"مرد" سخن میگویند!

همه چیز به روال سابق بازگشته است

مدت هاست شهر ساکت است و صدای آن"مرد"طنین انداز هیچ کوچه ای نیست...

 

***

 

اینجا،همین حوالی و جای دیگری از زمین،مرداد 1393

"مردِ"درون عکس ها،در چشمان جادویی دختر،هنوز زنده است و مفهوم زندگانی را مدام برای دختر تکرار میکند.

جزوه ها و مقالات ناتمام مرد،در کتابخانه نفس میکشند و در انتظار کامل شدن،

نظاره گر اضافه شدن روزها به سن دختر اند!

شاهد رشد روزانه ی مغزی به وسعت مغز پدر...

 

***

 

اینجا،کیلومترها فراتر از زمین،زمان:خارج از تشخیص اذهان زمینی

آن"مرد" کنار "مردان دیگر خدا"

و همه،چشم انتظار رویدادی شگرف

گوش به زنگ فریادهایی انقلابی از آن سوی زمین

آماده ی موجی از یک انفجارعلمی از جانب ایران

و یقین یافته از تحقق وعده ای بزرگ:

« اگر ایمان و دانش به ستاره ثریا بسته باشد،مردانی از پارس بدان دست خواهند یافت»پیامبر اکرم(ص)

 

***

بشارتی برای تو

به زودی،نفس های زنده آن"مرد"در زمین و آسمان،طوفانی برخواهد انگیخت

 

یاسمن مجیدی

منبع:وب سایت رسمی شهید رضایی نژاد

نوشته شده در ۱۳٩۳/٥/۱ساعت ٧:٠٥ ‎ب.ظ توسط بسیجی| نظرات ()      قالب ساز آنلاین