شهید رضایی نژاد

آرمیتا رضایی نژاد

شهید داریوش رضایی  نژاد دانشمند هسته‌ای 34 ساله کشورمان بود که در یکم مرداد ماه 1390 به ضرب گلوله در مقابل منزلش و در برابر چشمان همسر و دختر خردسالش ترورشد.
شهید داریوش رضایی نژاد دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برق (گرایش قدرت) دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بود که با وزارت  دفاع ایران همکاری می‌کرد.

شهید داریوش رضایی که متولد 1356 و اهل آبدانان ایلام بود با دو سال تحصیل جهشی در 16 سالگی موفق به اخذ مدرک دیپلم شد هر چند وی در مقطع دکترا پذیرش شده بود ولی هرگز کینه دشمنان نظام اجازه ادامه تحصیل در مقطع دکترا را به این فرمانده شهید  جنگ نرم کشورمان نداد.

از نظر امنیتی تا کنون امکان توضیح کامل کار شهید رضایی نژاد امکان نداشته  است.خبرنگاران از همسر ایشان خواستند تا حوزه کاری این شهید را شفاف و بیان کنند که ایشان در جواب این سوال گفتند، بیان نکردن کار ایشان همان طور که همکارانشان نتوانستند چیزی بگویند و نباید می گفتند، من هم نمی توانم بگویم چون بحث امنیت ملی کشور ما است و من حاضر نیستم این را به هیچ بهایی بدهم.

قطعا تاریخ قضاوت خواهد کرد چون هم اکنون به علت شرایط امنیتی که وجود دارد به هیچ عنوان نمی شود به هیچ یک از کارهای شهید رضایی نژاد پرداخت ولی تاریخ در مورد همه این شهدا قضاوت خواهد کرد.

شادی روح شهدای عرصه ی علمی صلوات

 اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

/ 0 نظر / 27 بازدید