فلسطین

تصویری از کودک فلسطینی در گذرگاه رفح
به گزارش پرس تی وی، رژیم اسرائیل و دولت مصر اقدامات امنیتی در مناطق مرزی فلسطینیان ساکن در نوار غزه را که در شش سال اخیر تحت محاصره تل آویو بوده، افزایش داده‌اند.


خبرنگار پرس تی وی روز پنج شنبه (۲۵ مهر) از سرزمین های فلسطینی گزارش داد، رژیم تل آویو و دولت جدید تحت حمایت نظامیان در مصر بار دیگر گذرگاه ها با نوار تحت محاصره غزه را بسته‌اند.

اسرائیل گذرگاه کرم شالوم را که در جنوب نوار غزه واقع شده است، در سال جاری چندین بار بسته است.

براساس اعلام سازمان ملل، رژیم اسرائیل تنها به یک سوم کالاها و اقلام مورد نیاز ساکنان نوار غزه اجازه می‌دهد که از این گذرگاه عبور کنند.

کارشناسان می گویند، بسته شدن این گذرگاه ها تاثیرات مخربی بر جمعیت غیرنظامی ساکن در نوار غزه دارد.

۱.۷ میلیون فلسطینی ساکن در نوار غزه در منطقه ای که گفته می‌شود بزرگترین زندان سرباز جهان است، زندگی می کنند و اسرائیلی ها کنترل کامل بر حریم هوایی، آب های منطقه ای و گذرگاه های مرزی این منطقه دارند.

نوار غزه از ژوئن ۲۰۰۷ تحت محاصره رژیم اسرائیل قرار دارد؛ محاصره ای که موجب کاهش استانداردهای زندگی، نرخ بالای بیکاری و فقر بی امان ساکنان این منطقه شده است.

سامی سلیمان یکی از ساکنان شهر غزه گفت: «این بسته شدن گذرگاه ها تاثیرات بسیار منفی بر زندگی ساکنان نوار غزه دارد. شهر ما به شدت به این گذرگاه ها وابسته است.»

رژیم تل آویو از سال ها پیش در مناسب های مذهبی گذرگاه های منتهی به نوار غزه را می‌بندد.

رژیم اسرائیل این بار مدعی است که به خاطر برگزاری مراسم عید قربان، گذرگاه های منتهی به نوار غزه را بسته است.

محمد عواد یکی دیگر از ساکنان غزه گفت، در پی تخریب تونل های اقتصادی غزه، این گذرگاه ها تنها پنجره برای مردم غزه به سوی جهان خارج است.

عواد افزود، هم گذرگاه رفح و هم گذرگاه کرم شالوم بدون هیچ دلیلی بسته شده اند و بسته شدن این گذرگاه ها بر رنج و درد مردم غزه می‌افزاید.

ارتش مصر نیز گذرگاه رفح را که تنها گذرگاه مرزی میان مصر و نوار غزه به شمار می آید که از سوی رژیم اسرائیل کنترل نمی شود، بسته است. ارتش مصر همچنین حدود ۸۰۰ تونل را که برای انتقال کالاهای اساسی از این کشور به نوار غزه از جمله مواد غذایی، دارو، بنزین و احشام به شمار می آمد، تخریب کرده است.

ارتش مصر در ماه جولای محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور را که دولتش اقداماتی علیه رژیم تل آویو انجام داده بود، از قدرت برکنار کرد.

به گفته رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، رژیم اسرائیل پشت این کودتای نظامی بوده است.

حسنی مبارک دیکتاتور پیشین مصر در دهه آخر حکومت خود به طور کامل از اسرائیل در محاصره نواره غزه حمایت کرد که این مسئله بر مشکلات فلسطینیان افزود و خشم بسیاری از مردم مصر را به دنبال داشت.

مردم مصر در ژانویه ۲۰۱۱ علیه رژیم مبارک قیام کردند و سرانجام در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ به حکومت وی پایان دادند.

تقریبا یک سال پس از انقلاب، مردم مصر نمایندگان پارلمان جدید را انتخاب کردند و در اواسط سال ۲۰۱۲، محمد مرسی را به عنوان رئیس جمهور برگزیدند.

این دولت انقلابی بسیاری از محدودیت های اعمال شده علیه فلسطینیان را لغو کرد و روابط مطلوبی با جنبش مقاومت فلسطین، حماس برقرار کرد.

دولت مرسی همچنین اعلام کرد که در روابط مصر با اسرائیل بازنگری خواهد کرد و برخی گزارش ها از احتمال لغو توافق صلح با اسرائیل که براساس آن مصر مجبور به تامین گاز برای این رژیم با بهایی بسیار پایین بود، خبر می‌دادند.

پارلمان مصر در ماه مارس ۲۰۱۲ به اتفاق آراء متنی را تصویب کرد که براساس آن اسرائیل دشمن شماره یک این کشور به شمار می آمد و خواستار اخراج سفیر اسرائیل و توقف صادرات گاز طبیعی به این رژیم می‌شد.

ژنرال عبدالفتاح السیسی فرمانده ارتش مصر در تاریخ سوم جولای اعلام کرد که مرسی، یکی از اعضای ارشد اخوان المسلمین، دیگر در قدرت نیست و عدلی محمود منصور رئیس دیوان عالی قانون اساسی این کشور را به عنوان رئیس جمهوری موقت مصر منصوب کرد. ارتش مصر همچنین قانون اساسی این کشور را به حال تعلیق در آورد.

شهادت سه فلسطینی در الخلیل 9:36 | 06\09\1392

این سه فلسطینی براثر تیراندازی نظامیان صهیونیست در شهر یاتا در جنوب الخلیل به شهادت رسیدند.
 
براثر تیراندازی نظامیان صهیونیست به شرق شهر یاتا در جنوب شهر الخلیل در کرانه باختری سه فلسطینی به شهادت رسیدند.
بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از مرکز رسانه ای بین المللی خاورمیانه، انجمن هلال احمر فلسطین در الخیل اعلام کرد که سه فلسطینی به نامهای محمود خالد نجار، محمد موسی فنشا و محمد فواد نیروخ در تیراندازی شب گذشته نظامیان صهیونیست به الخلیل شهید شدند.
ارتش رژیم صهیونیستی ابتدا مانع از ورود تیم پزشکی برای انتقال پیکر شهدا شد و چند ساعت بعد در نیمه شب تنها به آمبولانس اجازه ورود برای انتقال پیکر شهدا را داد.
پیشتر نیز برخی منابع از شهادت چهارمین فلسطینی توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند اما منابع پزشکی این اخبار را تکذیب کردند. ارتش رژیم صهیونیستی قبل از تیراندازی و به شهادت رساندن این سه فلسطینی چندین فلسطینی شهر یاتا را نیز به اسارت گرفت.
کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز بعد از شهادت این سه فلسطینی در گزارشی اعلام کرد که عملیات در الخلیل هنوز به پایان نرسیده است و ارتش رژیم صهیونیستی هنوز به دنبال فلسطینی های تحت تعقیب است.

 
 
 
شهادت دو مبارز فلسطینی در جنوب الخلیل
[ 26/11/2013 - 10:41 ب.ظ ]
 
الخلیل ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

 

دو مبارز فلسطینی شامگاه امروز سه شنبه 26/11/2013 در جریان درگیری های شدید با نظامیان رژیم صهیونیستی در روستای یطا واقع در شمال شهر الخلیل به شهادت رسیدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع عبری زبان، نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه امروز سه شنبه به گروهی از مبارزان فلسطینی در الخلیل حمله کرده و درگیری های شدیدی میان دو طرف به وقوع پیوست که در نتیجه 2 مبارز فلسطینی به شهادت رسیده و مبارز سوم توانست جان سالم به در ببرد.

یکی از نظامیان رژیم صهیونیستی مدعی شد که این 3 مبارز فلسطینی از مدت ها پیش تحت تعقیب بودند. وی همچنین ادعا کرد که این 3 مبارز در حال طرح ریزی برای حمله به نظامیان رژیم صهیونیستی در آینده ای نزدیک بودند.

به دنبال شهادت این دو مبارز فلسطینی، نظامیان رژیم صهیونیستی شهرک یطا را منطقه بسته نظامی اعلام کرده و مانع از ورود خودروهای امدادرسانی به منظور انتقال مجروحان شدند.

برخی منابع آگاه نیز اعلام کردند که نزدیک به 10 خودروی نظامی رژیم صهیونیستی به محله مسکونی ابو رجب در شهرک یطا یورش برده و این منطقه را منطقه بسته نظامی اعلام کرده و تدابیر امنیتی ویژه ای را در آن به اجرا گذشتند.

منابع مذکور تصریح کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی از هرگونه تردد در این شهرک جلوگیری می کنند و چندین خودروی زرهی این رژیم هم اکنون در ورودی اصلی این شهرک مستقر شده است.

http://setare-asir.mihanblog.com/
 
/ 0 نظر / 30 بازدید